Kimi bakanlık, kurum ve kuruluşlara ait atama ve görevden almalar Resmî Gazete’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu görevden alınarak yerine Ayşe Ayşin Işıkgece atandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne Strateji Geliştirme Başkanı Zeliha Sağlam, Strateji Geliştirme Başkanlığına ise Hasan Basri Alagöz getirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ankara Çevre ve Şehircilik Vilayet Müdürü Ali Vedat Çiftçi, Tarım ve Orman Bakanlığı Rize Vilayet Tarım ve Orman Müdürü Şafak Bulut, Ticaret Bakanlığı Erzurum Ticaret Vilayet Müdürü Muhammet Güneş, Adli Tıp Kurumu İkinci İsimli Tıp İhtisas Konseyi İsimli Tıp Üyesi Uzman Dr. Yüksel Aydın Yazıcı, Elektrik Üretim A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Kulalı, Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Nuri Ekici ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma Yönetimi Başkan Yardımcısı Yusuf Mengi görevden alındı.

Kültür ve Turizm Bakanlığında açık bulunan Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcılığına Ali Odabaş, Milli Eğitim Bakanlığında açık bulunan Çankırı Vilayet Milli Eğitim Müdürlüğüne Muammer Öztürk ve Karabük Vilayet Milli Eğitim Müdürlüğüne Nevzat Akbaş atandı.

Tarım ve Orman Bakanlığında açık bulunan Tarım Islahatı Genel Müdür Yardımcılığına Osman Yıldız, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına Bülent Sezgin, 5. Bölge Müdürlüğüne Şahin Çılgın, 7. Bölge Müdürlüğüne Turgut Çangır, Burdur Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğüne Mehmet Tuğrul, Orman Genel Müdürlüğünde açık bulunan Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğüne Birol Dündar ve Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılıklarına Muharrem Akyaka ve Cihan Soyalp getirildi.

Rize Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğüne Murat Genç, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve İdare Şurası Başkanlığına Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Ziya Alim atandı.

Ticaret Bakanlığında açık bulunan Ticaret Başmüfettişliklerine Ticaret Müfettişleri Vehbi Günaydın, Güngör Yıldırım, Hamit Can Narttürk, İsmail Tüfekçi, Mustafa Hakan Kaşıkcı, Mehmet Mustafa Gül, Zeki Vural, Salih Çalal, Cengiz Turgut, Ayhan Doğan, Alperen Küçük, Ömer Ertuğrul ve Hasan Doğan görevlendirildi.

Bartın Ticaret Vilayet Müdürlüğüne Erhan Özcan, Denizli Ticaret Vilayet Müdürlüğüne Cihat Özdemir, Düzce Ticaret Vilayet Müdürlüğüne Çiğdem Acar, Eskişehir Ticaret Vilayet Müdürlüğüne Cemil Kürkçü, Isparta Ticaret Vilayet Müdürlüğüne Mehmet Akif Ülger, Muş Ticaret Vilayet Müdürlüğüne Sadık Taşçı, Samsun Ticaret Vilayet Müdürlüğüne Kürşat Turpçu ve Tokat Ticaret Vilayet Müdürlüğüne de Ali Osman Sakar atandı.

Türk İşbirliği ve Uyum Ajansı Başkanlığında (TİKA) açık bulunan başkan yardımcılığı görevlerine Mahmut Zühtü Çevik ile Naci Yorulmaz getirildi.

Şahsî Bilgileri Müdafaa Şurası üyeliklerine Hasan Aydın ve Murat Karakaya, İsimli Tıp Kurumu İkinci İsimli Tıp İhtisas Şurası İsimli Tıp Üyeliğine Uzman Dr. Gülay Gündoğdu, Elektrik Üretim A.Ş Genel Müdürlüğünde açık bulunan idare şurası üyeliğine Yakup Güler, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünde açık bulunan idare konseyi üyeliklerine Özgür Saç ve Tabip Gülbay, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma Yönetimi Başkan Yardımcılığına ise Onur Demir atandı.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: